Структура методичної роботи Новодонецької загальноосвітньої
школи І-ІІІ ст.№17
Добропільської міської ради Донецької області

Перспективний план
роботи школи (2011 — 2016 н.р.)
над науково — педагогічною проблемою
“ Розвиток моральної, фізично здорової особистості, здібної до творчості та самовизначення “.

Мета: створення оптимальних психолого-педагогічних умов для розвитку  моральної, фізично здорової    особистості, здібної до творчості та самовизначення.

2011-2012 н.р.

І етап: діагностичний.

Вивчення позитивного досвіду та недоліків педагогічної діяльності кожного педагога, щоб на їх основі виявити труднощі вчителів, суперечності, які потребують термінової ліквідації.

Шляхи реалізації:

- практичний семінар: “Діагностико - моніторингові дослідження в освітньому процесі”;

-діагностування та анкетування членів педагогічного колективу, учнів;

- засідання предметних кафедр з питання “Проектування сучасного освітнього процесу”.

- педагогічна рада:  “Педагогічна взаємодія  –найважливіша умова ефективності навчально - виховного процесу”.

2012-2013 н.р.

ІІ етап: теоретичне дослідження проблеми.

Вивчення колективом теорії проблеми.

Шляхи реалізації:

-педагогічна рада “Наукове обґрунтування задач формування всебічно освіченої, соціально зрілої особистості та виявлення шляхів їх рішення”;

-створення творчих груп, які будуть працювати над питаннями :

1)            розвиток фізично здорової особистості;

2)            морально — етичне виховання;

3)            розвиток творчої індивідуальності школярів;

-круглий стіл “Стимулювання пізнавальної діяльності як  засіб   самореалізації особистості”.

2013-2014 н.р.

ІІІ етап: практичне дослідження проблеми.

Проведення :

-семінарів-практикумів;

-позакласних заходів;

-взаємовідвідування уроків;

-друкування кращих методичних розробок на сторінках педагогічних видань;

-педагогічна рада: “Психологічний комфорт на уроках як умова розвитку особистості школяра”.

2014-2015 н.р.

ІV етап: практичне дослідження проблеми.

Шляхи реалізації:

-педагогічна рада “Підвищення педагогічної майстерності вчителя — запорука успішної роботи”;

-відкриті уроки та виховні заходи;

-форум “Успішне входження школярів у ринкові відносини”;

-проектна школа “ССС”(співробітництво, співавторство, співтворчість);

-друкування кращих методичних розробок на сторінках педагогічних видань.

2015-2016 н.р.

V етап: підведення підсумків роботи над проблемою.

Шляхи реалізації:

-науково-практична конференція “Фізична витривалість і здоров'я, достатні для подолання великих розумових і нервових навантажень в умовах конкуренції на ринку праці”;

-творчі звіти керівників гуртків та учнів школи;

-презентація  та узагальнення досвіду педагогів;

-педагогічна рада “Підсумки роботи над проблемою школи за 2011-2016н.р.”.